home / Uygulamalar / Sağlık ve Fitness / Google Fit: Aktivite İzleme

Google Fit: Aktivite İzleme

jArSD-kxOa2llPXvqrjRcEJdL4XhjP8-WqEfg9UAlYF8v0qzXAZ0EI5k96l0pf3tDNgs180-rw.png
Rate this post
  • Votes: 32
  • Comments: 0
Popularity 8.42% 8.42%

Screenshots

Rate this post


Yeni Google Fit ile daha sağlıklı ve daha aktif bir yaşamınız olsun.

Sağlıklı kalmak için ne kadar veya ne tür aktiviteye ihtiyacınız olduğunu bilmek zor. İşte bu yüzden Google Fit, daha sağlıklı olmanıza yardımcı olabilecek bir aktivite hedefi olan Kardiyo Puanı'nı sağlamak için Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Amerikan Kalp Derneği (AHA) ile ortak çalıştı.

Nabzınızı yükselten aktivitelerin, kalbinizin ve zihninizin sağlığı açısından büyük yararları bulunmaktadır. Köpeğinizle yürürken hızınızı artırmak gibi her orta seviye aktivite için dakikada bir Kardiyo Puanı ve koşu gibi daha yoğun aktiviteler için iki kat puan kazanırsınız. AHA ve DSÖ'nün kalp hastalığı riskini azaltmak, uykuyu iyileştirmek ve genel zihin sağlığını artırmak üzere önerdiği fiziksel aktivite miktarına ulaşmak için haftada beş gün sadece 30 dakikalık tempolu yürüyüşler yeterlidir.

Google Fit ayrıca şunları yapmanıza yardımcı olur:

ANTRENMANLARINIZI TELEFONUNUZDAN VEYA SAATİNİZDEN TAKİP ETME

Egzersiz yaparken anlık bilgiler alma ve koşularınız, yürüyüşleriniz veya bisiklet sürüşleriniz için gerçek zamanlı istatistikleri görme. Fit; hızınızı, temponuzu, rotanızı ve daha fazlasını kaydetmek için Android telefonunuzun sensörlerini veya Wear OS by Google akıllı saatinin nabız sensörlerini kullanır.

HEDEFLERİNİZİ İZLEYİN

Kardiyo Puanı ve Adım hedefinizle ilgili günlük ilerleme durumunuzu görün. Hedeflerinize her gün ulaşıyor musunuz? Kalp ve zihin sağlığınızı korumak amacıyla kendinize meydan okumaya devam etmek için hedeflerinizi kolayca ayarlayın.

HER HAREKETİNİZ HESABA KATILSIN

Gün boyunca yürür, koşar veya bisiklet sürerseniz Android telefonunuz veya Wear OS by Google akıllı saatiniz her hareketinizin hesaba katılmasını sağlamak üzere aktivitelerinizi otomatik olarak algılar ve Google Fit günlüğünüze ekler. Fazladan puan kazanmak ister misiniz? Tempolu yürüyüş antrenmanına başlayıp ritme ayak uydurarak yürüyüş hızınızı artırın. Farklı bir antrenman mı yapıyorsunuz? Yaptığınız antrenmanı pilates, kürek çekme veya pedal çevirme gibi aktiviteler listesinden seçin, Google Fit kazandığınız tüm Kardiyo Puanlarını takip etsin.

FAVORİ UYGULAMA VE CİHAZLARINIZLA BAĞLANTI

Fit, size sağlığınızla ilgili bütünsel bir tablo sunmak için favori uygulamalarınızın ve cihazlarınızın çoğundan bilgi alıp gösterebilir, böylece ilerleme durumunuz hakkında her zaman takipte kalırsınız. Bunlar arasında Lifesum, Wear OS by Google, Nike+, Runkeeper, Strava, MyFitnessPal, Basis, Sleep as Android, Withings, Xiaomi Mi bantları ve daha fazlası bulunur.

HER ZAMAN, HER YERDEN ERİŞEBİLİRSİNİZ

Tasarımı değiştirilmiş yeni bir günlükten, Fit'teki ve entegre uygulamalarınızdaki etkinlik geçmişinizin anlık görüntüsüne bakın. İsterseniz tüm sağlıklı yaşam verilerinizin bulunduğu göz atma sekmesinde ayrıntılı bilgileri de görebilirsiniz.

SAĞLIĞINIZI YAKINDAN TAKİP EDİN

Gerginliği azaltıp stresten kurtulmanın en basit yollarından biri nefes egzersizi yapmaktır. Fit sayesinde solunum hızınızı kolayca takip edin. İhtiyacınız olan tek şey telefonunuzun kamerasıdır. Vücut sağlığınızı daha iyi anlamak için solunum hızınızın yanı sıra nabzınızı da ölçebilirsiniz.

Google Fit hakkında daha fazla bilgi edinin ve desteklenen uygulamaların listesine bakın: www.google.com/fit

jArSD-kxOa2llPXvqrjRcEJdL4XhjP8-WqEfg9UAlYF8v0qzXAZ0EI5k96l0pf3tDNgs180-rw.png
Download Google Fit: Aktivite İzleme 
Originals APK

Take a comment